In mobile, detail table has a horizontal scroll.

بخش فارسی نیوهایپز. در اینجا مطالب و توضیحات فارسی درمورد هایپ ها قرار دارد و آموزش هایپ را داریم امیدواریم براتون مفید باشه


چرا به هایپ ها، پانزی هایپ میگن؟
اگر در مورد هایپ مطالب انگلیسی خونده باشید حتما لغت hyip ponzi رو دید،‌ پانزی فامیلی شخصی به نام چارز بوده.
خب این چارز پانزی که بود و چه کرد را در این صفحه بخونید
اسم این سیستم بر اساس اسم چارلز پانزی که برای استفاده از این ترفند در سال ۱۹۲۰ بدنام شده بود انتخاب شده‌است. پانزی این سیستم را اختراع نکرده بود اما عملیات او چنان پولی را به خود جذب کرد که اولین موردی بود که در سرتاسر ایالات متحده شناخته شد. سیستم پانزی ابتدا بر اساس خرید و فروش همزمان کوپن‌های بین‌المللی تمبر پستی بود، اما او به زودی پول سرمایه‌گذاران را جهت پشتیبانی پرداخت به سرمایه‌گذاران قبلی و خودش بکار گرفت.

علیرغم رمز آلود بودن و مورد سوال بودن آینده بیت کوین و ارزهای دیجیتالی وهمچنین عدم آشنایی مردم با این بازار و تکنولوژی جدید, عده ای بسیار ازمردم در سراسر دنیا مشغول خرید و فروش این ارز دیجیتالی هستند و بسیاری ازمردم ، فروشگاه ها و شرکت های معتبر دنیا کالاهای خود را در ازای بیت کوین به فروش می رسانند. این اتفاق نه تنها در مورد بیت کوین بلکه در مورد صدها نوع ارز دیجیتالی دیگر در حال اتفاق افتادن است. بر اساس اعلام وب سایت coinmarketcap تا اواسط بهمن ماه سال ۹۳ ارزش سرمایه گذاری در کل بازار ارزهای دیجیتالی چیزی در حدود چهار و نیم میلیارد دلار برآورد شده است.


نویسنده متن انگلیسی: آنتونی لوییس

دیجی ارزها یا ارزهای دیجیتالی (digital tokens) یک پدیده تازه است که با پول های رمزنگاری شده ای مانند بیت کوین بوجود آمد و بعد ارزهای دیجیتالی دیگری به عنوان دارایی روی یک بلاک چین مورد استفاده قرار گرفتند. دیجی ارزها یا پول ها (توکن)ی دیجیتالی چه هستند؟ یک پول را چطور می توان دیجیتالی کرد؟ چرا این کار مهم است؟
وقتی اولین بار کلمه token را شنیدم یاد چیپ های پلاستیکی و گردی افتادم که در کازینو استفاده می کنند یا به عنوان چیزی که بتوانند با آن در یک سیستم خاص یا یک بازار خاص یک نوشیدنی بخرند.
ما کاربرد اصلی عبارت digital token را بررسی خواهیم کرد، سپس به پول های دیجیتالی و رمزنگاری شده نگاهی خواهیم انداخت، و تفاوت بین پول های مبتنی بر بلاک چین مانند BTC در بیت کوین یا ETH در اتریوم را با پول های با پشتوانه مانند IOU ها در ریپل را بررسی خواهیم کرد.

در ادامه همراه ما باشید

با درودی دیگر خدمت شما دوستان و عزیزانم هستم
هدفم در این موضوع که طولانی هم است رساندن اطلاعات تجربی و دیده های عینی ام هست تا یک انتخاب عاقلانه داشته باشم .

سود یا ضرر


متاسفانه اکثر مشکلات به وجود آمده در ایران در اثر ضعف اطلاعاتی و اعتماد نابجا می باشد .اغلب این شرکت ها و سایت ها به فروش محصول و ارائه خدمات نمی پردازند که از این راه سودی را کسب کنند تا بخواهند قسمتی از آن را به عنوان سود هم پرداختد کنند. طناب پوسیده هر فرد برای داخل چاه رفتن مناسب نیست, خیلی از اوقات به راهی پا می گذاریم که راه برگشت عملا امکان پذیر نمی باشد. خیلی از دوستانی که در شهرستان ها و حتی در تهران زندگی می کنند اولا اطلاعات ناقصی دارند و دوما برای پولی که قصد سرمایه گذاری دارند زحمت کشیدند. حتی در برخی مواقع شده که بعضی از دوستان از طریق وام، قرض، تجمیع سرمایه های فامیل، دادن چک و سفته، فروش خانه، ماشین حتی فرش زیر پا مبلغی را جمع کردند تا سرمایه گذاری کنند اما متاسفانه
متاسفانه پول هایی که جمع آوری کردن رو در هایپی سرمایه گذاری می کنند که نه بایند و متضرر می شوند و نه تنها مال خودشون رو از دست داده اند بلکه پول هایی را که قرض گرفته اند هم از دست داده اند. (متاسفانه ما در ایران در شبکه های هرمی هم این قضیه را شاهد بودیم)
در ادامه مطلب تا پایان همراه ما باشید.


نــکـــتـه ها :

اگر قصد دارید در هایپ ها سرمایه گذاری کنید پیشنهاد ما (نیوهایپزدات ایـنـفـو) به شما را در ادامه بخوانید :


آموزش مقدماتی

آموزشمون خیلی مقدماتیه، قصد داریم تا چند واژه پر کاربرد در هایپ ها را مختصراً توضیح بدیم
اگر قبلاً در هایپ ها سرمایه گذاری کرده اید ممکن است این مطلب بکار شما نیاید
این مطلب برای افرادی که با انگلیسی و یا هایپ ها آشنایی ندارند مفید است


هایپ چیست

هایپ چیست ؟ ( HYIP چیست؟ )

هایپ (HYIP) مخفف (High Yield Investment Program) به معنی برنامه سرمایه گذاری با بازدهی بالا ( یا سود های کلان ) است. هایپ  مخصوص به اینترنت نیست. بلکه به هر نوع برنامه ای با سود دهی بالاتر از مقدار استاندارد گفته می شود. گرچه برنامه های هایپ آفلاین شرکت هایی ثبت شده با سود پایدار و بالا هستند، ولی به دلیل محدودیت شرکت در این برنامه ها به خاطر سرمایه حداقل پانصد هزار دلار رواج هایپ های آنلاین در سالهای اخیر شده است. مشکل اینجاست که هایپ های آنلاین شفافیت کمتری دارند. در مورد شرکت خود، مدارک ثبت و آدرس دفاتر، نوع و روش سرمایه گذاری اطلاعاتی نمی دهند و اگر می دهند صحت آن ها غالباً قابل پیگیری نیست .
ادامه مطلب رو بخونید