In mobile, detail table has a horizontal scroll.

چرا از بیت کوین استفاده کنیم ؟


بیت کوین يك ارز دیجیتال است.سرعت انتقال بیت کوین بالاست.كم هزينه و ارزان.تورم ندارد … در ادامه مطلب همراه ما باشید

بیت کوین يك ارز دیجیتال است كه اخيراً بسيار بر سر زبانها افتاده است و هر روزه بر هوادارانش افزوده ميشود.
چرا از بیت کوین استفاده كنيم؟ در اين مطلب سعى ميشود كه ١١ دليل خوب براى استفاده از بیت کوین را با هم مرور كنيم.

1. سرعت انتقال بسيار بالاست

cheap and fast and good

زمانى كه شما ميخواهيد يك چك از بانكى ديگر را در بانك خودتان  نقد كنيد معمولا يك تا دو روز طول ميكشد تا پول به حساب شما واريز شود. دليل اين تاخير عدم اطمينان بانك شما از داشتن موجودى در حساب صادر كننده چك ميباشد.
بديهى ميباشد كه اين زمان براى تراكنشهاى بين المللى بسيار بيشتر نیز مي باشد.
نقل وانتقال بیت کوین بسيار سريع انجام ميشود.
اگر انتقالى در شبكه بیت کوین صورت گيرد در دو صورت قابل تاييد ميباشد. شما ميتوانيد بلافاصله دريافت را تاييد كنيد بدون اينكه در شبكه ثبت شده باشد و ريسك انجام اين انتقال را بپذيرد و يا اينكه پس از تنها چند لحظه زمان دادن و ثبت تراكنش توسط ٣ نفر ديگر در شبكه، انتقال را تاييد كنيد. اين ثبت تراكنش به معناى كامل شدن انتقال است و شما تنها صاحب آن خواهيد بود.
اين به طرز شگرفى پر سرعت تر از تراكنشهاى بانكى است.

2. بسيار كم هزينه و ارزان است

اكثر بانكها در سراسر دنيا براى غالب تراكنشهايى كه انجام ميدهند پول دريافت ميكنند. ايران نيز از اين قاعده مستثنا نميباشد و براى تراكنشهاى مالى بسته به نوع حساب و مبلغ انتقالى كارمزدى را ازمشترى دريافت ميكند. اين كارمزد براى تراكنشهاى بين المللى بسيار بالاتر است.

٣- قابل مصادره نميباشد!

آيا بخاطر مى آوريد در سال ٢٠١٣ چه اتفاقى در قبرس افتاد؟ بانك مركزى اين كشور اقدام به مصادره حسابهاى بالاى ١٠٠ هزار دلار كرد با اين بهانه كه اين حسابها بيمه نشده بودند. با اين كار در واقع بانك مركزى قبرس اقدام به تجميع سرمايه دوباره براى خود كرد كه با اعتراض عمومى مواجه شد. يا موارد مشابه ديگرى كه در نقاط مختلف دنيا نمى افتد؟
با توجه به شرايط بانكى امروز، مردم حق دارند كه نگران سرمايه خود باشند!
اعتدال پرس آمده است:
***بيست درصد سود علی‌الحساب… هزاران میلیار جایزه…هرجا سخن از اعتماد است… در مدت ۵ سال پول خود را ۲.۵ برابر کنید… کار‌تهای هدیه با جوایز بی‌شمار… اینترنت بانک در خدمت شما… موبایل بانک خدمتی جدید… اینها بخشی از تبلیغات بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری است تا سرمایه‌ شما را جذب کند و پول هنگفتی را نصیب خودشان کنند.
به گزارش اعتدال پرس به نقل از تبیان، بانک‌ها از همان زمان تاسیس سودده بوده‌اند و ساز و کار آنها به گونه‌ای است که در ۹۹ درصد مقاطع سود می‌کنند و حتی در زمان ورشکستگی صاحبان بانک ضرر نمی‌کنند بلکه این سپرده‌گذاران هستند که باید جور بی‌تدبیری آنها را بکشند***
اما با بیت کوین چنين اتفاقى نمى افتد چرا كه اين ارز غير متمركز است و تنها شما مالك دارايى خود هستيد. هيچ قدرت مركزى براى بیت کوین وجود ندارد كه بتواند دارايى شما را ضبط يا مصادره كند. پس بانكها نميتوانند دارايى شما را صاحب شوند و اين براى كسانى كه به سيستم بانكى اعتماد ندارند مزييت بزرگي محسوب ميشود.

4. اطلاعات شخصى شما هك نميشود.

hack

امروزه بيشترپرداختهاى اينترنتى باكارتهاى اعتبارى بانكى انجام ميشود. كارتهاى اعتبارىسالها پيش  ازاينكه اينترنت فراگيرشو دطراحى شده اند و اساساً براى پرداخت اينترنتى در نظر گرفته نشده اند. براى خريد از فروشگاههاى اينترنتى شما بايد اطلاعات بانكى خود را در وب سایت فروشگاهوارد كنيد. با ذخيره شدن اطلاعات شما بر روى سرور وبسايت، اين احتمال وجود دارد هكرها يا افراد سودجو به آنها دسترسى پيدا كنند. افراد سودجو ميتوانند با دسترسى به اطلاعات شخصى شما اقدام به كلاهبردارى يا سرقت اينترنتى كنند. اين يكى ازمسائلى است كه امروزه پليس فتا بصورت كاملا جدى پيگير آن است و بصورت دائمى به مردم هشدار ميدهد كه مراقب اطلاعات  بانكى و شخصى خود در فضاى مجازى باشند. اما در بیت کوین براى پرداخت و دريافت نيازى به اطلاعات شخصى نيست. در بیت کوین براى تركنشها از دو كليد رمزگذارى شده استفاده ميشود.
1. كليد عمومى (public key)
2. كليد خصوصى (privet key)
كليد عمومى حكم شماره حساب را دارد و شخص ميتوند براى دريافت پول آن را در اختيار ديگران قرار دهد.
اما كليد شخصى را نبايد در اختيار ديگران قرار داد چرا كه اين كد رمزنگارى شده حساب شماست.
براى انتقال كافى است كه مبلغ را مشخص كرده و گزينه پرداخت را بزنيد. برنامه بصورت خودكار كليد عمومى و كليد خصوصى مبلغ مورد نظر را به حساب مقصد ارسال ميكند آن هم بدون اينكه نياز به وارد كردن اطلاعات شخصى و بانكى خودمان در فضاى مجازى داشته باشيم.
در ضمن تا زمانى كه شما نخواهيد كسى متوجه نميشود كه اين حساب متعلق به شما بوده است.

5. تورم ندارد.

تورم

يكى از مشكلات ارزهاى معمول اين است كه دولتها اين قدرت را دارند كه در صورت نياز اقدام به چاپ پول كنند، كارى كه بسيارى از دولتها انجام ميدهند. مثلا اگر دولت آمريكا پول كافى براى بازپرداخت بدهى هاى ملى نداشته باشد، بانك مركزى ميتواند دلار بيشترى چاپ كند و در اختيار دولت قرار دهد. دولت پول تازه چاپ شده را به اقتصاد تزريق ميكند و در ظاهر شرايط بهبود پيدا ميكند، كه به آن تسهيل كمى گفته ميشود و موجب پايين آمدن ارزش پول ميشود.
اگر صبح از خواب بيدار شويد و ببينيد كه تعداد ريال در تمام چرخه بانكى ٢ برابر شده است به معناى آن است كه هر كجايى كه تا ديروز ١ ريال بوده امروز ٢ ريال است. كسى كه تا ديروز نان را ١ ريال ميفروخت امروز ٢ ريال براى آن طلب ميكند تا ارزش آن نان همان چيزى باشد كه تا ديروز بود، چرا كه ارزش ريال يك شبه نصف شده است. به اين تورم گفته ميشود و موجب افزايش قيمت كالا و خدمات و كاهش قدرت خريد مردم ميشود.
طراحى بیت کوین به شكلى است كه در نهايت ٢١ ميليون بيتكوين بيشتر توليد نشود و بعد از آن هرگز تعداد بیت کوینها بيشتر نخواهد شد، به اين ترتيب تورم ديگر مسئله ساز نخواهد بود.
در واقع، كاهش قيمت كالا و خدمات تنها در دنياى بیت کوین اتفاق خواهد افتاد.

6.كاملا خصوصى و محرمانه است.

personal یا شخصی

گاهى اوقات ما دوست نداريم كه ديگران بدانند ما چه خريدى انجام داده ايم.
بیت کوین همزمان هم محرمانه است و هم شفاف. با سپاس از شبكه بلاكچين، تمامى حسابهاى بیت کوین بر همگان آشكار است. يعنى مشخص است كه هر حساب چقدر بيتكوين در خود دارد و اين بيتكوين ها از كدام حساب آمده و به كدام حساب رفته است. از سوى ديگر برعكس حسابهاى بانكى معمولى كه مشخص است صاحب هر حساب چه كسى است، حسابهاى بیت کوین كاملا ناشناس ميباشند و مشخص نيست كه حساب x با هزارن بیت کوین در آن متعلق به كيست. تنها كسى كه ميداند همان صاحب حساب است. مانند يك كيف شيشه اى كه حاوى هزاران دلار است و همگان آنرا ميبينند اما نميدانند كه صاحب آن كيست.
شما تازمانى كه خود نخواهيد كسى نميداند اين كيف شيشه اى متعلق به شماست و ميتوانيد آزادانه از كيف خود پول برداريد و خرج كنيد بدون اينكه كسى بداند پرداخت كننده كيست، حتى بانكها.

7. نيازى نداريد كه به شخص يا سازمانى اعتماد كنيد.

  در نظام بانكى مرسوم، زمانى كه ميخواهيد مبلغى را به حساب يك فروشگاه واريز كنيد اطلاعات شخصى شما و مشخصات خريد شما در بانك و فروشگاه ثبت ميشود و شما مجبوريد كه به آنها اعتماد كنيد و آرزو كنيد كه اين اطلاعات بدست افراد سودجو و هكرها نيافتد. در پرداخت با بیت کوین شما نياز به شخص ثالث (بانك) نداريد و فروشگاه نيز براى دريافت مبلغ نيازى به اطلاعات شخصى شما ندارد. در نتيجه شما مجبور نيستيد به خاطر ضعف نظام بانكى در پرداختهاى اينترنتى به ديگران اعتماد كنيد و اطلاعات شخصى و ليست خريدهاى خودتان را در فضاى مجازى رها كنيد به اين اميد كه بانكها و فروشگاها امن هستند.

8. شما صاحب و مالك آن هستيد

   در اينجا هيچ حساب الكترونيكى وجود ندارد كه بجزء خود مالك، شخص حقيقى يا حقوقى ديگرى به آن دسترسى داشته باشد. مثلا پى پال را در نظر بگيريد، اگر شركت پى پال تصميم بگيرد كه به هر دليلى حساب شما را مسدود كند، توانايى اين كار را دارد حتى بدون اينكه با شما مشورت كند. بعداز مسدود شدن حساب اين شما هستيد كه بايد با ارائه مدرك و دليل اقدام به رفع مسدوديت حساب نماييد تا بتوانيد به دارايى خودتان دسترسى داشته باشيد. اما با بیت کوین شما صاحب كليد شخصى يا همان Private Key هستيد.هيچ شخص يا سازمانى نميتواند از آن استفاده كند مگر اينكه خود شما آن را از در اختيار ديگران قرار دهيد يا آن را از دست بدهيد.

9. شما ميتوانيد پول خود را استخراج كنيد!

   با وجود پيشرفتهاى بسيار در زمينه چاپهاى رنگى و حضور پرينتر هاى رنگى خانگى، دولتها هميشه افراد را ازاقدام به چاپ پول منع ميكنند، خوب با توجه به نظام پولى حاكم در سراسر دنيا چاره اى جزء اين ندارند. اما بیت کوین برعكس شما را تشويق به خلق پول خودتان ميكند. شما بیت کوین را از دو راه معمول ميتوانيد بدست آوريد؛

  • بیت کوین را از بازارهاى آزاد يا صرافيهاى ارز ديجيتالى بخريد مانند اينكه دلار، يورو يا هر ارز ديگرى را ميخريد.
  • بیت کوین را استخراج كنيد كه براى اين كار به دستگاه استخراج(يك كيس كامپيوترى با قدرت پردازش خیلی بالا)، اينترنت معمولى ولى پايدار و برق نياز داريد. سپس دستگاه را روشن ميگذاريد تا شروع به كار استخراج كند. امروزه مردم بسيارى در سراسر دنيا كار استخراج بیت کوین را انجام ميدهند. استخراج بیت کوین با حل معادلات رياضى توسط دستگاه شما انجام ميشود و اين استخراج محدود خواهد بود. در مجموع ٢١ ميليون بیت کوین در دنيا وجود خواهد داشت و همين امر موجب گشته كه افراد زيادى در دنيا دست به رقابت براى استخراج اين طلاى مجازى بزنند. تا لحظه نگارش اين مطلب حدود ١٥ ميليون بيتكوين استخراج شده است.

10. جهانی است

10.1. امكان خريد از سراسر دنيا

امروزه با وجود نعمتى به نام اينترنت بسيارى از مردم دنيا اين امكان را دارند كه كالا يا خدمات مورد نظر خود را بصورت مستقيم از هر گوشه دنيا كه ميخواهند خريدارى كنند. سايتهايى مثل آمازون، اي بِى، على بابا و ميليونها سايت ديگر در سراسر دنيا به تحقق اين امر كمك ميكنند. مثلا مادرى كه بدنبال غذاى كودك از برندى مشخص براى نوزاد خود ميباشد بسيار راحت با مراجعه به سايت شركت توليد كننده يا يكى از نمايندگيهاى آن اقدام به خريد ميكند و غذاى نوزاد را در مقابل خانه اش تحويل ميگيرد. با وجود اينكه بسيارى از فروشگاههاى آنلاين محصول و خدمات مجاز را به ايران ارسال ميكنند اما فقدان يك كانال براى پرداخت پول موجب گشته كه اين بازار آزاد از دست ايرانيها دور بماند. ديده شده كه بسيارى از افراد براى تهيه كالاى مورد نظر خود كه در ايران يافت نميشود اقدام به خريد كالاى مشابه (معمولا چينى و بى كيفيت) ميكنند و يا از دوستان يا اقوام خود در خارج از كشور درخواست كمك ميكنند كه بتوانند كالاى مورد نظر خود را تهيه كنند. با بیت کوین شما نيازى به كمك ديگران براى تهيه كالا يا خدمات خود از كشورهاى ديگر نداريد و ميتوانيد خود مستقيم اقدام به خريد و پرداخت كنيد. بسيارى از عرضه كنندگان كالا در سايت هايى مانند آمازون و اي بِى، بیت کوین را به عنوان پول قبول ميكنند.

جهانی است

10.2. امكان عرضه محصولات ايران به سراسر دنيا

امروزه با جهانى شدن اينترنت بسيارى از توليد كنندها محصولات خود را به سراسر دنيا عرضه ميكنند و با اين كار به رونق بازار كشور خود كمك ميكنند.اما براى ما كه در داخل ايران زندگى ميكنيم و با مشكل تحريم بانكى مواجه هستيم اين امر امكان پذير نيست، چرا كه بانكهاى خارجى با سيستم پرداخت بانكى ايران كار نميكنند. تصور كنيد كه شخصى از كشور كانادا بخواهد يك كيف يا گيوه سنتى دستباف ايرانى را خريدارى كند، اين شخص به فروشگاه اينترنتى بافنده خوش ذوق مراجعه ميكند و كالاى مورد نظر خود را انتخاب ميكند اما هنگام پرداخت با مشكل مواجه ميشود آنهم بدليل عدم ارتباط بانكى بين ايران و كانادا. اگر امكان دريافت پول از خارج كشور براى فروشگاه بافنده خوش ذوق وجود داشت، اين فروشگاه ميتوانست با ارسال محصولات خود به خارج از ايران هم كسب خود را رونق بخشد و هم به چرخه اقتصاد كشور كمك كند. با بیت کوین هيچ نهاد دولتى و غير دولتى خارجى نميتواند تحريم را به مردم كشور ما اعمال كند. فقط كافيست كه هر فروشگاه اينترتنى در وبسايت خود گزينه پرداخت با بیت کوین را اضافه كند و اين امكان را به مردم ساير نقاط دنيا بدهد كه از فروشگاههاى ايرانى خريد كنند. فروشگاه اينترنتى ميتواند بيتكوين دريافتى را به راحتى به ريال تبديل كند و بعداز تاييد پرداخت، محصول خود را به كشور مقصد ارسال كند.

نظراتتون نه تنها سازنده ماست بلکه قوت قلبمون هم هست.
Best Regards.
NewHYIPs.info Admin

این مطالب رو از دست ندید

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments