In mobile, detail table has a horizontal scroll.

هایپ چیست ( هایپ سرمایه گذاری چیست ) ؟


هایپ چیست

هایپ چیست ؟ ( HYIP چیست؟ )

هایپ (HYIP) مخفف (High Yield Investment Program) به معنی برنامه سرمایه گذاری با بازدهی بالا ( یا سود های کلان ) است. هایپ  مخصوص به اینترنت نیست. بلکه به هر نوع برنامه ای با سود دهی بالاتر از مقدار استاندارد گفته می شود. گرچه برنامه های هایپ آفلاین شرکت هایی ثبت شده با سود پایدار و بالا هستند، ولی به دلیل محدودیت شرکت در این برنامه ها به خاطر سرمایه حداقل پانصد هزار دلار رواج هایپ های آنلاین در سالهای اخیر شده است. مشکل اینجاست که هایپ های آنلاین شفافیت کمتری دارند. در مورد شرکت خود، مدارک ثبت و آدرس دفاتر، نوع و روش سرمایه گذاری اطلاعاتی نمی دهند و اگر می دهند صحت آن ها غالباً قابل پیگیری نیست .
ادامه مطلب رو بخونید

هایپ از نظر شرع و اسلام

اول از مضاربه که عقدی اسلامی است میگم که از این طریق سود علی الحساب به مشتریان داده می شود. بدین صورت که سرمایه گذار به عنوان کارفرما سرمایه اش را در اختیار عامل قرار می  دهد و عامل با استفاده از این سرمایه سود به دست می آورد و سود با توافق قبلی طرفین بین سرمایه گذار و عامل تقسیم می شود و در صورتی که خسارتی متوجه سرمایه شد سرمایه گذار و عامل در ضرر نیز سهیم می باشند .

تقریباً تمامی هایپ ها سود ثابت ساعتی ، روزانه ، هفتگی ، ماهانه و … که از اول مشخص شده است را پرداخت می کنند که این نوع معامله در اسلام حرام است .

( خودمونی بگم : هر نوع سرمایه گذاری که در آن از اول مقدار سود مشخص شود از نظر شرع حرام است حالا یا بانک باشه یا سایت یا هایپ یا شخص).


روش کار هایپ های آنلاین

روش کار به اینصورت است که کاربران اینترنتی در این سایت ها سرمایه گذاری می کنند و صاحبان سایت ها، سرمایه کاربران را اکثراً در بازار فارکس و طلا و به طور کلی خرید و فروش مستقلات، ورزش، کشاورزی و پروژه های دولتی و حتی برخی در هایپ های دیگر به کار می بندند و سود های ثابت به کاربران پرداخت می کنند. این سایت ها معمولاً ادعا می کنند، بین ۰٫۵ تا ۱۵۰ درصد سود روزانه پرداخت می کنند. برخی از آن ها دارای اعتبار چند ساله ای هستند و فعالیت قابل توجهی دارند

(خودمونی بگم : تجارت در فارکس و سایر بازارهای بین المللی فقط یک ادعا از طرف هایپ ها است . )


ریسک هایپ ها

اکثر هایپ ها یا از اول کلاه بردارند و یا پس از مدت کوتاهی کلاهبردار می شوند . هایپ ها که با دادن وعده هایی مبنی بر افزایش دارایی  های شما برنامه ای راه اندازی می کنند و صدها میلیون دلار جمع آوری کرده و از همان سرمایه های جمع آوری شده مبلغ کمی را به عنوان سود به سرمایه گذاران پرداخت کرده و در آخر با چندصد میلیون دلار متواری می شوند .


سایت های نظارت بر هایپ ها (hyip monitoring)

شرکت های دیگری معروف به هایپ مانیتورینگ (hyip monitoring) هستند که با سرمایه گذاری در هایپ های مختلف به کاربران خود نشان می دهند که چه هایپ هایی سودی را که ادعا کرده اند پرداخت می کنند. این سایت ها هم دروغگویی بیش نیستند.

نظراتتون نه تنها سازنده ماست بلکه قوت قلبمون هم هست.
Best Regards.
NewHYIPs.info Admin

حتماً بخونید

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments